Головна » 2014 » August » 4 » У Тойкуті на кладовищі порушули спокій загиблих євреїв: археологи та музейники б’ють на сполох.

Підприємець Семенюк В.П., який за часів Януковича незаконно отримав право власності на земельну ділянку в Тойкуті Ковельського району, знову почав на ній будівництво. Знаючи, що ділянка знаходиться на місці розстрілу євреїв - він не зупинився, викинув кістки з могил... Тойкут - це колишнє містечко Несухоїжі, в якому тривалий час проживала єврейська громада. У 1942 році близько 2000 євреїв були розстріляні гітлерівцями. У радянський час могильні плити вивезли з кладовища на будівництво ферм. У 1990-х роках єврейська громада поставила на місці розстрілу капличку та пам'ятний знак. Територія отримала статус пам'ятки історії місцевого значення. І це всерівно не зупинило підприємця. Кістки він частково викинув з могил, частково "прикопав" назад. Готуються матеріали для прокуратури.

Джерело: Прес-центр ДП "Волинські старожитності"

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 814 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1