Головна » 2020 » September » 1 » У колекції Волинського краєзнавчого музею – державні прапори різних періодів історії

Про це пише Наталія Малімон у газеті «День»:

Богдан Зек, завідувач науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині музею, каже, що у колекції – копія прапору Української Народної Республіки, червоно-чорний прапор ОУН періоду 40-х років, це оригінал, є багато прапорів початку 1990-х років, Народного Руху України. У фондах – синьо-жовті стяги (деякі з цитатами із поезій Тараса Шевченка і Лесі Українки), які використовувалися НРУ під час мітингів 1989–1991 років, стяг «Так!» Помаранчевої революції (2004 р.), синьо-жовтий прапор Революції гідності (2013–2014 рр.), на якому поєднана символіка України і ЄС. Що стосується революції Гідності, АТО, ООС, то тут йде мова про цілу колекцію - десятки прапорів. Це прапор роти особливого призначення «Світязь», який пройшов через сумнозвісний Іловайський котел, прапори, під якими воювали волиняни і в інших гарячих точках.

«У новітній історії України національний стяг став не лише атрибутом державності, але й символом свободи, жертовності, героїзму і віри у майбутнє самої держави, – каже Богдан Зек. – Про це розповідає колекція прапорів Волинського краєзнавчого музею, де кожен стяг має свою історію, береже пам’ять про людей, які стали на захист людяності, держави і наших життів. У музейній колекції прапори революції Гідності, волонтерів, військових капеланів, добровольчих формувань, військових частин Збройних Сил України, підрозділів поліції і Національної гвардії України, у складі яких волиняни відстоювали державний суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Попри те, що у Волинському краєзнавчому музеї зберігається одне з найбільших зібрань матеріалів про Євромайдан, АТО і ООС на Донбасі, перелік експонатів стає все більшим завдяки старанням науковців музею та небайдужим громадянам. Наша історія, як і наше завтра, залежить лише від нас».

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 212 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/2