Головна » 2014 » Липень » 4 » Світ творчості Рабіндраната Таґора у волинському музеї.
13:36
Світ творчості Рабіндраната Таґора у волинському музеї.
Світ творчості Рабіндраната Таґора у волинському музеї.

   4 липня 2014 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки картин, малюнків та фото «Світ творчості Рабіндраната Таґора: Де душа живе без страху…», зорганізованої спільно з Центром Таґора при Східноєвропейському інституті розвитку. Вона присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка та року Індії в Україні, – подіям, що є знаковими у цей непростий час для української державності. Поза сумнівом, без Шевченка не було б України, без Таґора не було б сучасної постколоніальної Індії.

    «Така виставка з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка – це акт діяльної пам’яті та ознайомлення із найкращими скарбами світової культури. Маємо осмислити минуле та сучасне наше буття, і це допоможе нам подолати попереду багато складнощів, – каже заслужений працівник культури України, директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, який є співорганізатором заходу. – Молоді люди у нашому суспільстві не знають Тагора та його творчості. І це виклик передусім для студентів – літературознавців та філологів, які мали б глибоко вивчати Таґора. Поширення ідей гуманізму, які сповідував Тагор, обов’язково оздоровило б атмосферу в суспільстві. Саме тому наш Музей долучився до цієї справи».

   Рабіндранат Таґор – диво людина, «Леонардо Да Вінчі» сучасної Індії. Він – поет, письменник, філософ, драматург, есеїст-публіцист, композитор, соціальний реформатор, освітянин, художник, актор та перший неєвропейський лауреат Нобелівської премії з літератури. Таґор єдиний поет у світі, вірші якого стали гімнами одразу після проголошення незалежності двох країн – Індії у 1947 р. та Бангладеш у 1971 р. Саме він уперше назвав відомого індійського діяча Мохандаса Ґанді Махатмою – «великою душею».

    «До малювання Таґор дійшов навпомацки, малюючи різні візерунки на своїх рукописах. Ці перші каліграфії майстра багатьох вражають. Лише після 68 року свого життя він почав більш регулярно малювати, вивчив деяку техніку і став дуже шанованим художником у світі. Його перша виставка відбулася у Луврі, потім роботи експонувалися у музеях США (Нью-Йорк), Японії, Аргентині, Німеччині (Берлін) та інших країнах. Таґор вже був Нобелівським лауреатом з літератури, але зрозумів, що через малюнки він наближається до людей швидше, адже поезії та інші його твори потребують перекладу. До того ж, за роки незалежності в Україні обізнаність про Таґора не збільшилася, навпаки, багато хто взагалі не знає хто він є, – розповідає один із ініціаторів Центру Таґора, голова правління Східноєвропейського інституту розвитку Мрідула Гош. – Тому ми почали цей проект для популяризації творчості Таґора і його ідей гуманізму».

   Світ творчості Рабіндраната Таґора – це не просто картини, це і фото, і цитати та афоризми з його робіт. Під час виставки постійно лунає музика Таґора (він був і композитором та залишив багату музичну спадщину під назвою «Рабіндрасанґіт» – 3 тисячі пісень) – у виконанні різних артистів та інструментів. Ця виставка – територія переосмислення призначення людини – її прагнення бачити і жити у таких умовах, «де душа живе без страху…» Цими словами розпочинається один з найвідоміших віршів Таґора. Українська журналістка Богдана Костюк назвала свою статтю про Таґора так: «Планета на ім’я Таґор». Більш влучної назви годі шукати!

   У заході взяли участь представники державної влади, громадські і культурні діячі, а також представники четвертої влади.

Фото Л.Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 739 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]