Головна » 2021 » June » 13 » Нова книга про Агатангела Кримського вже у Володимир-Волинському музеї
Нова книга про Агатангела Кримського вже у Володимир-Волинському музеї

Днями фонди Володимир-Волинського історичного музею поповнилися книгою «Довкола Агатангела Кримського». Її автор Володимир Хоменко – журналіст і краєзнавець з міста Вишгород на Київщині. Він є автором книжок про нашого видатного земляка, зокрема таких як «Кримський», «Агатангел Кримський, якого знаємо».

У книжечці, яка вийшла у світ у київському видавництві «Артекономі» дослідник пише про маловідомі факти з життя і діяльності Агатангела Кримського. Зокрема, В. Хоменко дослідив книгу А. Кримського «Бейрутські оповідання» (1906 р.), яка зберігається у Звенигородському краєзнавчому музеї на Черкащині і на її титульній сторінці знайшов невідомий вірш, написаний рукою ученого, який раніше ніде не публікувався. Вірш називається «Бідна змерзлая билинка».

Ось його текст:
Бідна змерзлая билинка
Низько-низько похилилась,
Вийшло сонце, засіяло, –
Та й билинка оживилась.
Тихо шепче: «Слава сонцю!
Пожаліло сиротину»
А воно собі сіяє
І не віда про билину.

Колектив музею щиро вдячний автору за подарунок і зичить йому нових творчих звершень.

Богдан Янович,
науковий співробітник Володимир-Волинського історичного музею

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 251 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2