Головна » 2019 » April » 25 » Нагороджено переможців ХХV обласного конкурсу «Волинська писанка третього тисячоліття» (ФОТО, ВІДЕО)

24 квітня 2019 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулося підбиття підсумків та нагородження переможців Двадцять п’ятого обласного конкурсу «Волинська писанка третього тисячоліття». Учасниками заходу стали школярі, студенти та досвідчені майстри з Луцька, Горохова, Володимира-Волинського, сіл Великий Омеляник, Княгининок Луцького, Прилуцьке Ківерцівського районів. Всього у конкурсі взяло участь 106 учасників, які подали 507 писанок, виконаних традиційними техніка писанкарства, зокрема, восковим розписом, витравленням, із волинськими та авторськими орнаментами.

В. о. директора Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк розпочав урочистий захід вітальними словами, наголосив на важливості проведення конкурсу для збереження та популяризації писанкарських традицій краю. Про історію проведення обласних конкурсів на кращу писанку Волині розповіла голова журі, заступник директора наукової роботи Волинського краєзнавчого музею Євгенія Ковальчук. Вона нагадала усім присутнім про його умови та вікові категорії переможців.

Організатори конкурсу

На заході була присутня член журі, кандидат історичних наук, писанкарка Тетяна Борис, яка підкреслила оригінальні композиційні рішення представлених робіт, звернула увагу на традиційну орнаментику писанок. В. о. завідувача відділу етнографії та народних промислів Волинського краєзнавчого музею Оксана Моренчук проаналізувала роботи конкурсантів Двадцять п’ятого обласного конкурсу «Волинська писанка третього тисячоліття»: окреслила територіальні межі представлених писанок, кількість поданих робіт, та зауважила, що кількість учасників з кожним роком збільшується.

Заступник начальника управління культури, з питань релігій та національностей Волинської обласної державної адміністрації Валерій Дмитрук привітав учасників конкурсу, вручив дипломи та цінні подарунки.

Вручення диплому ІІІ ступеня у віковій категорії до 14 років

За підсумками конкурсу нагороджено:

у І віковій категорії (до 14 років):

• Анастасію Бицюк – ученицю КЗ «Луцька гімназія № 4 ім. Модеста Левицького (ІІІ місце);

у ІІ віковій категорії (14–18 років):

• Алевтину Мельничук – ученицю Луцької художньої школи (І місце);
  • Катерину Чуйко – ученицю Луцької художньої школи (І місце);
  • Світлану Короць – студентку Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А.Кримського (ІІ місце);
  • Марію Соболь ‒ студентку Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А.Кримського (ІІ місце);
  • Ірину Семененко – учасниця художньої студії «Барва» (ІІІ місце);
  • Дар’ю Братинову – ученицю Луцької художньої школи (ІІІ місце);

у ІІІ віковій категорії (18 років і старші):

• Світлану Шуляк – вчителя Дитячої музичної школи с. Княгининок (І місце);
  • Ольгу Балаганську – студентку Волинського коледжу культури і мистецтв ім. І.Стравінського (ІІ місце).

За високий рівень художнього розпису та популяризацію писанкарства Диплом імені Модеста Левицького присуджено Анні Дідух, викладачу Луцького національного технічного університету.

Анна Дідух

За майстерне виконання писанок відзначені подяками і цінними подарунками у п’яти номінаціях:

• Тетяна Маковецька – учениця Луцької гімназії № 21 ім. Михайла Кравчука в номінації «Оригінальне композиційне вирішення»;
  • Анастасія Савчук – вчитель Школи дизайну CREATIVE в номінації «Волинські візерунки»;
  • Вікторія Мазур – жителька м. Луцьк в номінації «Творчий підхід»;
  • Ольга Петрина – студентка Волинського коледжу культури і мистецтв ім. І. Стравінського в номінації «Майстерне виконання писанок»;
  • Богдан Янчук – студент Луцького національного технічного університету в номінації «Писанкові барви».

За активну участь у Двадцять п’ятому обласному конкурсі «Волинська писанка третього тисячоліття». відзначені заклади:

• Луцька художня школа (Викладачі Конська В. П., Солинська Л.А.);
  • Кафедра дизайну Луцького національного технічного університету (Викладач Дідух А. С.);
  • Луцький педагогічний коледж (Викладач Левицька В. А.)
  • Володимир-Волинський педагогічний коледж ім. А.Кримського (Викладачі Білик О. С., Мартинюк Л. Г., Залуніна В. В.);
  • Волинський коледж культури і мистецтв ім. І.Стравінського (Викладач Пасюк С. О.).

Інші конкурсанти отримали іменні сертифікати учасників Двадцять п’ятого обласного конкурсу «Волинська писанка третього тисячоліття».

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА УСІХ УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ!

Фото Л. Максимова

Відео UA: Волинь:

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 395 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0