Головна » 2015 » September » 24 » На храмове свято луцьких братчиків профільний музей відкриває двері для безкоштовного відвідування

Шановні лучани та гості міста!

27 вересня, в день храмового свята луцьких братчиків – Воздвиження Хреста Господнього, ласкаво запрошуємо безкоштовно відвідати експозицію Музею історії Луцького братства! У нас Ви дізнаєтесь про ритмічне життя стародавнього Луцька, про цінності й світогляд людей минулої доби, – тих із них, хто зробили невідворотнім наше сьогодення.

Луцьке братство залишило у спадок дві архітектурні пам’ятки національного значення – Хрестовоздвиженську церкву (XVII ст.) і братський монастир (XVII – XVIII ст.). В кількох келіях останнього кілька років діє наймолодший підрозділ Волинського краєзнавчого музею – Музей історії Луцького братства. На просторі життєдіяльності давньої Києво-Руської митрополії це поки єдиний музейних заклад, в якому можна дізнатись про потужний мирянський братський рух, що замінив собою цілий ряд важливих суспільних інституцій свого часу. Рідна церква, шпиталь, притулок, школа вищого типу, друкарня, каса взаємодопомоги – ось неповний список добрих справ тисяч волинян, які об’єднували свої зусилля навколо братського ядра в столичному Луцьку.

Авторитетність старого братського союзу в Луцьку задокументована значною кількістю бажаючих упокоїтись в церковній крипті. В наші дні підземний крипторій вперше за останні сотні років впорядковано і відкрито для музейного огляду.

Хрестовоздвиженська братська церква в Луцьку, яка була центром духовного життя для багатьох поколінь волинян, досі виконує свою високу місію. Невелика за розміром, – від автентичної сакральної пам’ятки після трагічної пожежі 1803 р. залишилась тільки вівтарна частина, вона по теперішній день збирає навколо себе вірних Української Православної Церкви Київського патріархату – справжніх патріотів. Цій місії підпорядковані завдання діючої недільної прицерковної школи, яка була відкрита одночасно з відродженням храму в 1989 р. Нагадуємо, напередодні храмового свята, 26 вересня о 17-00 в церкві – Всенічна і Винесення Чесного Хреста. Наступного, святкового дня, відправлятимуться дві літургії; перед початком пізньої владика Михаїл звершить чин оновлення історичної братської церкви.

Не пропустіть також ще однієї важливої події. 11 жовтня о 12-00 в храмі Луцького братства відбуватиметься традиційне поминання братчиків, реєстр імен яких налічує понад тисячу імен! Унікальна база даних про них є одним із здобутків Музею Луцького братства.

Наша адреса: вул. Йова Кондзелевича, 5.

Тел. для довідок: 72-33-71.

Олена Бірюліна, завідувач музею

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 806 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1