Головна » 2020 » June » 15 » Музеї закрити, книги не видавати
Музеї закрити, книги не видавати

До такого «фінішу» підходять депутати Волинської обласної ради на закінчення своєї каденції.

Ще у 2011 році, у часи В. Януковича, з обласного бюджету на підтримку книговидавництва було скеровано 873,5 тис. грн. (в Івано-Франківській області – 1200 тис. грн). У 2019 році – виділили лише 250,00 тис. грн., з яких фактично використали 241,1 тис. грн. та 34,1 тис. грн. профінансовано на участь волинських видавців та громадськості у Книжковому форумі у Львові.

У 2020 році Волинська обласна рада скоротила видатки з реалізації заходів Регіональної програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в області на 2016-2020 роки. Рішенням сесії Волинської обласної ради від 20.03.2020 №30/4 депутати внесли зміни до рішення обласної ради від 12 лютого 2020 року №28/11 «Про обласний бюджет на 2020 рік», також скоротивши видатки на галузь, у тому числі 250 тисяч гривень на фінансування розділу «Книговидавнича справа».

Тим же рішенням з Музею-скансена також безпідставно було знято 550 тис. грн, залишивши один з найбільших і найкращих музейних комплексів фінансової дотації лише на пів-року.

«Пандемія, корона вірус, карантин», – лунає зі всіх шпальт ЗМІ та владних структур. Тому потрібно «затягнути паски». Зрозуміло. Та виникає логічне питання: чи скоротили кошти народні обранці на утримання самої обласної ради, де річний бюджет складає понад 19 млн. грн.? Де зарплата одного, двох чиновників за рік еквівалентна річному бюджету Музею.

Нагадую передбачення німецького поета А. Гріфіуса: «Розграбований і знищений культурний спадок – найгірше лихо, якого може зазнати людство».

Олександр Середюк,
директор і засновник музею-сансен,
автор експозиції,
доктор філософії,