Головна » 2020 » April » 17 » «Мистецтво української писанки»
«Мистецтво української писанки»

Напередодні Великодніх свят Іваничівський історичний музей запрошує на тематичну пасхальну віртуальну виставку.

Невід’ємним атрибутом Великодніх свят є писанка. Своїми витоками писанкарство сягає сивої давнини та відбиває уявлення наших предків про навколишній світ. Таємниця яйця – зародка життя, як і таємниця світового дерева, тисячоліттями викликала найрізноманітніші асоціації, була одним з найбільших див для людей в усі часи.

Упродовж століть звичай розписувати і розмальовувати курячі яйця переріс у народне мистецтво, секрети якого передаються від одного покоління до іншого. Писання писанок – дуже цікаве заняття, яке не лише виховує у людині художника, майстра, творця, а й дає урок добра і любові. Це давнє і вічно молоде мистецтво увібрало в себе художню довершеність, багатство сюжетних композицій, неповторність кольорових гам.

Віримо, що гарна традиція писанкарства продовжуватиметься і радуватиме новими прекрасними роботами майстрів.

Щиро вітаємо усіх з прийдешніми Великодніми святами і бажаємо міцного здоров’я та добра!

Джерело: Іваничівський історичний музей

Категорія: Іваничівський народний історичний музей | Переглядів: 304 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0