Головна » 2013 » Серпень » 25 » Дзвони Луцька знову віщували благу вість.
13:26
Дзвони Луцька знову віщували благу вість.
Дзвони Луцька знову віщували благу вість.
19-ий фестиваль дзвонарного мистецтва «Благовіст Волині» відбувся 25 серпня, під час відзначення Дня міста, у Луцькому замку. До Княжого міста з’їхалися 23 колективи. Повідомляють «Волинські новини». Були навіть гості з Москви.
 «Ми у Луцьку вперше. Гарна атмосфера, чудовий замок – подобається. Будемо дзвонити «Московську традицію»: буденний дзвін, святковий дзвін», – розповів гість з Москви Вадим Солов’ян.
«Твори для дзвонів пишуть композитори, проблема в тому, що не скрізь є та кількість дзвонів, на яку пишуться ці твори. У Луцькому замку – 9 дзвонів. Більшість композицій можливо на них виконати у тому звучанні, що задумував композитор», – поділився семінарист Іван Омельчук.
Фестивалі дзвонового мистецтва «Благовіст» на Волині були започатковані одні з перших в Україні.
 «Мета фестивалю: привернути людей до нашої, української культури, показати це мистецтво, знайти дзвонарів, які ще вміють дзвонити за традицією. Навчитися в них, перейняти, записати для майбутніх поколінь», – каже організатор фестивалю, керівник науково-методичного центру дзвонового мистецтва Волині Галина Марчук.Окрім дзвонарів, на фестиваль з’їхалися і науковці з усієї України, які досліджують історію дзвонарного мистецтва.
Всі учасники фестивалю отримали сувеніри - маленькі дзвони, які виготовив луцький майстер Микола Шавула.


Категорія: Музей дзвонів, м. Луцьк | Переглядів: 929 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]