Головна » 2020 » September » 17 » Дудка-колянка з «Лесиного ясена» подарована Волинському краєзнавчому музею (ФОТО, ВІДЕО)

Віднині у збірці Волинського краєзнавчого музею є поліська дудка-колянка, яку подарував Дмитро Березюк, майстер виготовлення музичних інструментів, член Волинського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Для створення цього музичного інструменту використана деревина «Лесиного ясена», що ріс біля головної вежі Луцького замку. Окремі елементи зроблені з горіха (денце) та берести (обручі). Вона має шість ігрових отворів.

Змайстрована за давньою технологією – шляхом розколення деревини, через що отримала назву «колянка».

Дякуємо Дмитру Березюку за подарунок музею.

Відео volyn.com.ua:

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 234 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2