Головна » 2018 » July » 9 » «Ця чарівна купальська ніч»
«Ця чарівна купальська ніч»

«Легенький вітер так незвично пролетів,
І таїною шелестіли понад вечір трави.
Ти таємничість світу зрозумій
В чарівну ніч, в ніч на Купала…»

Анастасія Поліщук

Одним із найстаріших літніх свят наших предків є Івана Купала, яке випадає 7 липня. Це день літнього сонцестояння. На Купала у давнину відбувалися масові молодіжні ритуальні ігрища, пов’язані з утворенням нових сімей. Це свято молоді, свято сонця, свято землі, свято води і вогню, свято зачакловування на кращу долю, свято духів давнього роду нашого.

6 липня у ніч на Івана Купала біля о. Татарка відбулося обрядове дійство «Ця чарівна купальська ніч», організаторами якого були працівники Іваничівського історичного музею. Для молоді були проведені різноманітні купальські обряди, зокрема: збір лікарських трав, які у цей період наповнюються незвичайною силою; збір квітів для ворожіння; плетіння вінків; стрибки через купальське вогнище.

Ой на Івана, ой та на Купала,
Котилася зоря з неба, та у в воду впала.
А дівчина за водою пустила віночок,
Заплуталась ясна зірка в зелен барвіночок.
А дівчина-чарівниця на долю гадала,
Як узріла ясну зірку, так і заспівала.

Фото Лесі Воробій

Категорія: Іваничівський народний історичний музей | Переглядів: 554 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0