Головна » 2020 » March » 2 » Жіночий рух&Українська революція
Жіночий рух&Українська революція

8 березня вкотре від 1910 року настане Міжнародний день боротьби за права жінок. Саме так: «боротьби за права жінок», а не «свята весни» та тюльпанів, як символу чоловічої опіки над жінкам. Отож, напередодні цієї події, 5 березня об 11.50 у Волинському краєзнавчому музеї розпочнеться авторська лекція старшої наукової співробітниці Яни Лис про витоки українського жіночого руху, в контексті світового 1910-х років. На якій ви дізнаєтеся про те, як українське жіноцтво у часи Української революції (1917–1921 рр.) відчуло свою політичну вагу та чому ці завоювання у 1930-их роках було втрачено. Скільки жінок було у Центральній Раді і чи домоглися вони рівних з чоловіками прав принаймні де-юре. Та як сталося, що День боротьби за права жінок у Радянській Україні зрештою перетворився на «свято» сексизму. Приходьте почути призабуті сторінки історії! Вхід вільний.

P.S. На фото: делегація заснованої у 1919 році в тимчасовій столиці УНР Кам’янці-Подільському Національної ради жінок України на конгресі Міжнародної жіночої ліги миру і свободи (Відень, 1921 р.).

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 299 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1