Головна » 2021 » March » 2 » З колекції Музею волинської ікони: «Богородиця Одигітрія»
З колекції Музею волинської ікони: «Богородиця Одигітрія»

Автором ікони є іконописець, ім’я якого збереглося на датованій 1629 р. іконі Христа Вседержителя з колекції Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького. Про життя майстра, де він мешкав та проживав, нічого не відомо. Віднайдені пам’ятки свідчать про широку географію його діяльності, яка охопила райони півночі Львівської області, прилеглі райони Волині та Польщі. У збірці Музею волинської ікони зберігаються три образи Богородиці Одигітрії, які належать «Івану Маляру», іконописцю, творчість якого була пов’язана з середовищем львівських чи жовківських майстрів.

«Іван Маляр». Богородиця Одигітрія. Перша половина XVII ст.
м. Горохів Волинської області. Передана у 1986 р.
Матеріали і техніка:
дерево, левкас, темпера, гравіювання, золочення.
Реставрація: 2002 р., НАОМА

Образ Богородиці виконаний у особливій авторській малярській манері. Її лик, з правильними рисами ідеальної краси, виразний та ліричний, ніби випромінює світло. Цей образ написаний вже у зрілому стилі українського ренесансу, професійно та вишукано, з багатою тональною градацією, характерною для естетичної уяви митців тієї епохи.

Джерело: Музей волинської ікони

Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 159 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1