Головна » 2014 » Березень » 6 » Волинський краєзнавчий музей запрошує на вечір-портрет Миколи Куделі.
18:10
Волинський краєзнавчий музей запрошує на вечір-портрет Миколи Куделі.
Волинський краєзнавчий музей запрошує на вечір-портрет Миколи Куделі.
У Волинському краєзнавчому музеї, а саме у Меморіальній експозиції «Шевченківська світлиця Миколи Куделі», 7 березня 2014 року о 12.00 год., відбудеться вечір-портрет «З ім’ям Шевченка в серці». Захід приурочений 100-річчю від дня народження нашого земляка, громадського діяча, просвітянина та збирача шевченкіани Миколи Куделі.
У ці березневі дні, коли Україна і світ відзначають 200-річчя великого Пророка та Кобзаря українського народу Тараса Шевченка, Волинь вшановує також і пам’ять Миколи Павловича Куделі – людини, що пронесла крізь своє тяжке життя ім’я Шевченка.
До світлиці, де зібрано колекцію присвячену Кобзарю прийдуть учні однієї з луцьких шкіл. Вони послухають розповідь правнучки Миколи Куделі Марії Філонюк, про те як збиралася колекція і як Шевченко став невід’ємною частиною життя її прадіда.
Присутні матимуть можливість ознайомитися із зібранням Миколи Куделі, унікальними експонатами, а саме: рідкісними та найстарішими виданнями «Кобзаря», альбомами про Шевченка, колекціями марок, листівок, екслібрисів, малюнків, листів.
Спогадами, думками про Миколу Куделю та роль, яку відіграла у його житті постать Шевченка, поділяться лауреати обласної премії імені Миколи Куделі: головний хранитель Волинського краєзнавчого музею Наталія Пушкар та провідний науковий співробітник Затурцівського меморіального музею В’ячеслава Липинського Наталія Гатальська.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 650 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]