Головна » 2020 » October » 11 » У Художнього музею – свято!
У Художнього музею – свято!

Поповнення новими надходженнями основного фонду музею – надзвичайна важлива справа! Рік за роком, десятиліття за десятиліттями – так накопичуються скарби, які свідчитимуть про пошуки і здобутки сучасників тієї чи іншої доби. Сьогодні державним закладам дотриматись рівномірного відображення процесів мистецького поступу – дуже важко або, практично, неможливо, оскільки бюджет не передбачає витрат на систематичну закупівлю творів. Музейні збірки вже нині означені об’ємними прогалинами, які з часом буде дуже важко заповнити. Відтак, музейники щиро радіють кожному предмету, що подарований авторами або благодійниками.

Тож нині у колективу Художнього музею справжнє свято! Фондосховище поповнилось ще одним цінним артефактом: Олександр Дишко 9 жовтня передав на постійне зберігання до Волинського краєзнавчого музею знаковий твір із власного доробку «З’їзд європейських монархів у Луцьку 1429 року».

Виконаний особливою авторською технікою (папір, туш, перо, кулькова ручка, пастель), він вражає не тільки високим класом майстерності, а й оригінальністю стилістики, коли гармонійно поєднано давні прийоми класиків із ознаками модерністичних напрямків мистецтва.

Однією із цікавинок твору є несподіване алегоричне трактування відомої історичної події, сюжет якої спонукає до переосмислення та індивідуального прочитання історії. З’їзд європейських монархів у вигляді фантастично-велетенського човна-вітрильника на санах із неймовірною кількістю персонажів, фрагментів архітектури, побутових предметів, корогв, прапорів, розмаїттям геральдичних знаків … вривається до Луцька!

Автор змушує глядача домислити і зримо уявити подію… Цей твір був магістральним об’єктом відомого проекту МО «Куля» «Луцьк. Кроки минулого».

Вкрай ускладнена композиція цієї роботи стала своєрідним викликом музейним науковцям під час укладання уніфікованого паспорта, коли кожна деталь повинна бути зафіксованою й словесно відображеною у науковому описі. Однак це – приємні турботи, від яких отримуєш справжню насолоду.

Джерело: Художній музей м. Луцька, відділ ВКМ

Категорія: Художній музей | Переглядів: 275 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0