Головна » 2016 » September » 21 » Рокинівський музей запрошує на свято Світовида!
Рокинівський музей запрошує на свято Світовида!

Музей ЗАПРОШУЄ на свято СВІТОВИДА!

Відчуйте Дух Світовида у собі всі, хто є українцями!

«Творіть Світовиду славу всяку!

Бо цей Бог очищує серце наше,

і ми відрікаємося від злого,

а спрямовуємо себе до доброго».

(Велесова Книга)

З 21 по 25 вересня настає осіннє рівнодення. В цей час у давніх українців Сонце зображувалося у вигляді старця, який мав чотири обличчя і звався Святовид або Світовид. А ще називали його – МироБогом.

Світовид – це осінній мудрець – дух українського народу, який витає над Україною, допомагаючи народу визволятися від мороку рабства і комплексу неповноцінності. У осіннього рівнодення свята не було, тому що рівновага сил між світлом і темрявою починає схилятися в бік темряви – день починає меншати. Це час в’янення, час, коли вогонь переноситься у сімейне вогнище, коли від землі набираються сили, качаючись по полю, коли не люди ховають мару, а мара ховає Сонце. Восени укладалися всі угоди, зміцнювалися соціальні зв’язки.

Згідно звичаїв наших предків-русичів доброю традицією стало святкування дохристиянських свят у Музеї історії сільського господарства Волині-скансен, що в селищі Рокині Луцького району.

Завершиться священнодійство частуванням козацьким кулішем, що є символом здоров’я і родини слов’ян-українців.

Фантастичний заряд енергії, позитивні емоції, величезний приплив сил і душевну рівновагу отримають всі, хто відвідає Музей і побуває на святкуванні.

Початок обрядодійства - о 12 год. у неділю, 25 вересня 2016 року

Тел. для довідок: 709375, 099 2291525

Олександр Середюк,
доктор філософії, письменник, член Національної спілки краєзнавців України