Головна » 2017 » January » 3 » Реставрували зуби мамонта з Камінь-Каширського музею
Реставрували зуби мамонта з Камінь-Каширського музею

Провели консервацію двох експонатів Камінь-Каширського районного краєзнавчого музею – зубів мамонта. Вони є одними з найцінніших пам’яток, які перебувають у фондах районного музею, – повідомляє Район.Камінь-Каширський.

Фахівці-реставратори здійснили комплекс заходів, спрямованих на забезпечення збереження предметів в умовах їх перебування, а також довготривалого захисту від впливу перепадів температури, вологи, світла.

Улітку минулого року житель села Бузаки Мирослав Наумик під час копання ставка побачив невідомі предмети: ними виявились три корінні зуби мамонта. Місце знахідки – заплава річки Турії. Тут, у насиченому водою ґрунті, унікальні речі дуже добре збереглись. Залягали вони на порівняно невеликій глибині – близько трьох метрів.

Річка Турія біля села Бузаки. Фото Андрія Куницького

Господарі вирішили передати один предмет для експертної оцінки в Національний науково-природничий музей НАН України. Радіовуглецевий аналіз, проведений науковцями, підтверджує що тварина, якій вони належали, жила 11-12 тисяч років тому. Два інші зуби викопного волохатого слона були передані для зберігання у районний краєзнавчий музей.

Довідковий матеріал про давно вимерлих тварин розповідає, що відносились мамонти до роду ссавців. То були травоїдні тварини; влітку паслись на берегах річок, озер, а в холодну пору по долинах рік кочували в південні райони. Основною їжею мамонтів була глиця, листя дерев, паростки, чагарники; за добу одна особина споживала 300-400 кг пухкої харчової маси. Пережовування грубої рослинної їжі сприяло поступовому стиранню зубів. Коли зуб стирався, він випадав, а на його місці виростав новий.

До слова, у викопних зубів непогано збережена жувальна поверхня, вкрита рельєфними перетинками.

Наталія Пась,

директор Камінь-Каширського районного краєзнавчого музею

Категорія: Камінь-Каширський народний краєзнавчий музей | Переглядів: 793 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3