Головна » 2019 » August » 27 » Музейна колекція: виставка „Прапори України та Волині: від Української революції до війни на Сході України”

До Дня Державного Прапора України відділ новітньої історії Волинського краєзнавчого музею підготував виставку „Прапори України та Волині: від Української революції до війни на Сході України”.

Експозиція була розгорнута 23 серпня у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка.

Прапори виставки були присвячені ключовим віхам історії української державності. Серед них стяги – символи Української революції 1917–1921 рр., боротьби ОУН і УПА. Синьо-жовті знамена періоду національно-демократичних змін 1989–1991 рр., зокрема Народного Руху України. Доказом складних процесів будівництва держави стали прапори Помаранчевої революції 2004 р. і революції Гідності 2014 р.

Найціннішими експонатами виставки безумовно стали прапори із відлунням війни на Сході України. Всі вони пройшли вогняними дорогами Донбасу. До музею вони потрапили завдяки волонтерам і нашим захисниками із 51-ї, 14-ї і 54-ї бригад, батальйонів „Айдар”, „Волинь”, роти поліції особливого призначення „Світязь” та іншим підрозділам, які захищають державний суверенітет і територіальну цілісність України.

Волинський краєзнавчий музей буде продовжувати комплектувати фонд історичних прапорів України, бо прапор – символ держави, символ боротьби, праці і духовності її народу.

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 309 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2