Головна » 2012 » Серпень » 23 » Луцький Музей книги збагатився факсимільною копією Пересопницького Євангелія.
Луцький Музей книги збагатився факсимільною копією Пересопницького Євангелія.
Луцький Музей книги збагатився новим експонатом — факсимільною копією Пересопницького Євангелія. Про це розповідає Валентина Окуневич, заступник директора Луцького історико-культурного заповідника „Старий Луцьк”.
Книгу передав до музею архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій. Перевидання факсимільної копії Пересопницького Євангелія було здійснено цього року Ужгородською українською богословською академією імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина. Загальний наклад видання — триста примірників.
Історія факсимільних видань Євангелія в Україні починається з 2001 року. Тоді Інститут української мови Національної академії наук здійснив факсимільне видання Євангелія із науковою обробкою — впорядкуванням, дослідженнями та вказівниками слів. Дослідники виробили спеціальну систему для передачі виносних літер, різних діакритичних та синтаксичних знаків, прочитання відповідних слів. Тож є нагода мовби побувати у столітті, коли творилося знамените Євангеліє.

Джерело: Волинь-нова, 23.08.2012
Категорія: Музей книги, м. Луцьк | Переглядів: 1612 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0