Головна » 2021 » January » 31 » «Крути: трагедія, подвиг, пам’ять»
«Крути: трагедія, подвиг, пам’ять»

29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху – бій під Крутами.

Минуло 103 роки з того дня, коли на станції Крути відбувся бій. Ми знаємо про нього доволі багато. На жаль, не знаємо досі ще імен усіх учасників бою, і усіх загиблих. Ця історія досі викликає неоднозначні оцінки. Тоді молоді захисники УНР, не вагаючись, віддали життя за свободу та незалежність рідної землі. Вони є прикладом для сучасних воїнів – тому що були такими ж завзятими тоді, у 1918-му, як ті, кого ми назвали кіборгами в 2014-2015. Зараз більш ніж сторіччя тому, тисячі нових героїв продовжують боротьбу за Україну проти московського поневолення. А вони, герої Крут, були першими «кіборгами» у нашій історії.

Відзначаючи пам’ятну дату, в Іваничівському музеї розгорнуто тематичну викладку матеріалів і проводяться історико-патріотичні бесіди з відвідувачами музею.

Джерело: Історичний музей смт. Іваничі

Категорія: Іваничівський народний історичний музей | Переглядів: 201 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0