Головна » 2019 » December » 19 » Конференція «Велети українського духу» відбулася у Володимирі-Волинському
Конференція «Велети українського духу» відбулася у Володимирі-Волинському

17 грудня у культурно-мистецькому центрі м. Володимира-Волинського відбулася молодіжна пошуково-дослідницька конференція учнівської та студентської молоді «Велети українського духу: Володимир Великий, Іван Кунцевич, Андрей Шептицький, Ігор Стравінський, Агатангел Кримський, Арсен та Ніна Річинські – будівничі України, лідери нації», присвячена 100 річчю від часу заснування Союзу Українок У ній взяли участь і працівники Володимир-Волинського історичного музею імені О. Дверницького.

На відкритті конференції виступили Ореслава Хомик – голова Всеукраїнської Громадської організації «Союз Українок», її заступник Віра Чайковська-Тарликова, заступник міського голови Володимира-Волинського Лариса Кулікова. Настоятель Собору Різдва Христового отець Микола Удуд благословив усіх молитвою.

Згодом молодь виступила з краєзнавчими рефератами: учениця 9 класу ЗОШ №2 Альона Дубій розповіла про життя і діяльність князя Володимира Великого (керівник – союзянка Валентина Дудко), про святого Йосафата Кунцевича розповідали студентки педколеджу імені А.Кримського Олена Романюк і Юлія Стрій (керівник – союзянка, викладач-методист коледжу Леся Мартинюк), про митрополита Андрея Шептицького говорили студентки педколеджу Тетяна Мігун і Ангеліна Калілніна (керівник – викладач Оксана Білик), про Агатангела Кримського повідомляли Ілона Безносюк, Вікторія Юнак, Інна Свистун (керівник Тетяна Токарєва), про Ігоря Стравінського написали дослідження учениці гімназії імені О.Цинкаловського Владислава Новосад і Анастасія Шумакович (керівник – Лариса Лучинець), діяльність Арсена Річинського досліджували студентки агротехнічного коледжу Вікторія Самчук і Катерина Ситник (керівник – Анатолій Пісоцький), а про Ніну Річинську писали Марія Столярук і Катерина Ситник (керівник Наталія Матусевич).

Виступи юних краєзнавців чергувалися із співом солістів студії «Ладомир» (керівник – Галина Тюрікова), а у фойє КМЦ присутні оглянули виставку робіт з кракале Лесі Мартинюк, виставку портретів видатних діячів Володимирщини представила Тетяна Токарєва-Асмолкова, цікавою була виставка учнів художньої школи і неповторною виставка лауреатки ордена імені Княгині Ольги і премії Імені Модеста Левицького викладача педколеджу і співачки Тетяни Пасієвич, яка малює унікальні волинські писанки білим по червоному. Усі згадані люди є членкинями Союзу Українок.

Тетяна Пасієвич – членкиня Союзу Українок, презентує власні писанки

Роботи студентів Володимир-Волинського педколеджу імені А.Кримського

Слухачами конференції були учні місцевих шкіл і гості зі Львова. Серед львів'ян – Григорій Брунець - президент Центру національного виховання імені А.Шептицького, заступник голови ГР «Святий Юр», професор Львівської ветеринарної академії Олег Огірко, колишній директор Львівського музею архітектури і народного побуту «Шевченківський гай» Борислав Рибак, професори Львівського медінституту імені Д.Галицького, молода доктор економічних наук Ортислава Сидорчук (уродженка Устилуга) та ін. поважні гості.

Науковий співробітник Володимир-Волинського історичного музею імені О.Дверницького Богдан Янович провів для гостей екскурсію пам'ятками архітектури і сакрального мистецтва міста Володимира.

Насамкінець гості відвідали греко-католицьку церкву святого Йосафата і побували в Устилузі, у єдиному в світі музеї композитора Ігоря Стравінського.

Богдан Янович,
науковий співробітник Володимир-Волинського
історичного музею імені О. Дверницького

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 367 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1