Головна » 2014 » Березень » 20 » Ювілейний вечір Миколи Куделі у Волинському краєзнавчому музеї.
14:15
Ювілейний вечір Миколи Куделі у Волинському краєзнавчому музеї.
Ювілейний вечір Миколи Куделі у Волинському краєзнавчому музеї.
20 березня 2014 року у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбувся ювілейний вечір «Поверніть мені Шевченка» (до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка та 100-річчя від дня народження М.П.Куделі), присвячений учаснику національно-визвольного руху, культурно-освітньому і громадському діячеві Волині, популяризатору творчості Великого Кобзаря, збирачу Шевченкіани (колекція «Кобзарів», писемних, речових, образотворчих пам’яток та фотоматеріалів, присвячених життю та творчості Т.Г.Шевченка), автору книг – «Кобзар у моєму житті», «По історичних та шевченківських місцях України», «Під мурами Луцької тюрми» та ін. У 1994 році Микола Куделя (1914-2004) став лауреатом премії «Одержимість» Волинського обласного відділення Українського фонду культури, у 1997 році – нагороджений відзнакою Всеукраїнського фонду Тараса Шевченка, у 2001 році нагороджений Орденом Святослава Хороброго та дипломом за героїчний чин у національно-визвольному русі, значну культурно-освітню і громадсько-патріотичну діяльність, за особистий внесок у справу духовного відродження України. У 1995 році було засновано обласну премію в галузі літератури, культури і мистецтва імені Миколи Куделі.Під час заходу відбулась презентація путівника по меморіальній експозиції «Шевченківська світлиця Миколи Куделі», який представила автор – Марія Філонюк, старший науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею, правнучка Миколи Куделі.

Цікавими та зворушливими були спогадами про М.П.Куделю лауреатів обласної премії імені Миколи Куделі: заслуженого працівника культури України, керівника народної аматорської хорової капели «Посвіт» Палацу культури м.Луцька Ростислава Кушнірука; головного хранителя Волинського краєзнавчого музею Наталії Пушкар; провідного наукового співробітника Меморіального музею В’ячеслава Липинського в с.Затурці Наталії Гатальської.

Під час заходу твори Т.Г.Шевченка прочитали учні Луцького центру професійно-технічної освіти – Марія Мельник та Яна Москалюк.

Вокально-хореографічний колектив «Перлинка» Палацу учнівської молоді (солісти: Дарина та Олександра Парфелюк, Юлія Єрмак) виконав композицію «Бандуристе, орле сизий» (на слова Т.Г.Шевченка).

На завершення заходу учасники та присутні (учні Луцького центру професійно-технічної освіти і студенти-музеєзнавці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки) переглянули фільм «Микола Куделя: «Поверніть мені Шевченка».


 
Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 722 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]