Головна » 2014 » Березень » 3 » Як виготовити лляну нитку?
Як виготовити лляну нитку?
У Волинському краєзнавчому музеї відбулася пізнавальна година під назвою «Як виготовити лляну нитку?».

Захід відвідали учні 7-А класу Луцького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 7 – Природничий ліцей». Діти з зацікавленістю ознайомилися з призначенням та дією пристроїв для обробки льону та прядіння: прачем, терницею, тріпачкою, гребенем, щітками для вичісування волокна, веретеном, коловоротком.

Учні спробували вичісувати лляні волокна, прясти на веретені та механічній прядці – коловоротку, допомагала їм у цьому відома майстриня ткацтва з Луцька – Зінаїда Дейна.

Школярі зачитували прислів’я про прядіння, слухали уривок з повісті І.Нечуя-Левицького „Кайдашева сім᾿я”. На завершення заходу всі присутні переглянули фільм про виготовлення серпанкового полотна.

Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 825 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.9/7