Головна » 2020 » December » 30 » Фемінізм, (а)моральність і творчість Габріелі Запольської (ВІДЕО)
Фемінізм, (а)моральність і творчість Габріелі Запольської (ВІДЕО)

Марія Габріеля Стефанія Корвін-Піотровська, більше відома як Габріеля Запольська, видатна постать для Європи кінця ХІХ – початку ХХ століття, яка славилася своїми нетиповими (на той час) поглядами. Акторка, сценаристка, прозаїк, фейлетоністка, публіцистка, журналістка та феміністка, вона відверто говорила на гострі теми, вважала, що література служить суспільству, а отже, теми, порушені між рядків, повинні стосуватись суспільних проблем. Писала про проституцію, венеричні хвороби, жіночі долі, а ще активно виступала проти антисемітизму. В чому її перемоги й поразки і чому її постать є також важливою для Волині, дивіться у відео.

Про Габріелю Запольську розповіла директорка Ківерцівського краєзнавчого музею Оксана Сущуку відеопроєкті «Фронтери»:

Категорія: Ківерцівський районний краєзнавчий музей | Переглядів: 191 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0