Головна » 2019 » August » 7 » Етнофестиваль «На гостини до Лесі» (ФОТО, ВІДЕО)
Етнофестиваль «На гостини до Лесі» (ФОТО, ВІДЕО)

4 серпня на базі Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки та музею «Лісової пісні» в урочищі Нечимне відбувся перший етнофестиваль «На гостини до Лесі». Організаторами дійства стала Колодяжненська ОТГ.

Урочисте відкриття етнофестивалю відбулось за участі тимчасово виконуючого обов’язки голови облдержадміністрації Олександра Киричука, першого заступника голови обласної ради Юрія Поліщука, першого заступника голови райдержадміністрації Романа Кульцмана, депутата обласної ради Віктора Козака, голови районної ради Андрія Броїла, начальника управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації Ольги Чубари, очільника Колодяжненської об’єднаної територіальної громади Віталія Кашика, заслуженого вчителя України Лесі Ковальчук, а також літераторів, аматорів слова, мистецтвознавців, письменників, поціновувачів творчості геніальної поетеси.

Далі гості свята мали змогу прослухати екскурс «Монолог Мавки», який виконала тимчасово виконуюча обов’язки директора Центру культури, дозвілля та спорту Юлія Кравчик.

Друга частина дійства відбувалася в урочищі Нечимне, дорогою до якого учасники фестивалю поклали квіти до погруддя Лесі Українки, що біля місцевого закладу культури с. Колодяжне та до пам’ятника «Борцям за волю України», що у селі Скулин.

Стежками урочища Нечимне провела та перенесла своєю розповіддю у світ «Лісової пісні» завідувач Колодяжненського літературно-меморіального музею Ольга Бойко, а історію створення драми-феєрії розповіла присутнім молодший науковий співробітник музею «Лісової пісні» Оксана Боярчук.

Далі на лісовій сцені відбулася літературно-мистецька композиція «Хотіла б я піснею стати…», участь у якій приймали: поетеси з Козлинич Ніни Шугніло, автора поетичних збірок, настоятеля храму Святого Миколая с.Колодяжне Івана Оринчака, члена Національної спілки журналістів України Анатолія Семенюка, члена Національної Спілки письменників України, поетеси Ніни Горик, професора національного східноєвропейського університету імені Лесі Українки Світлани Богдан, аматора сцени Будинку культури с. Доротище Олени Місюри, шанувальників народної пісні з Білина Людмили Борисюк та Івана Філона.

Особливого колориту та захоплення учасникам мистецького дійства подарували художні колективи, зокрема: народний аматорський фольклорний колектив «Діброва» Замшанського будинку культури Забродівської ОТГ, народний аматорський фольклорний колектив «Джерело» с.Скулин, народний аматорський фольклорний гурт «Намисто» м.Ковель, художній колектив «Брикса» с.Холоневичі Цуманської ОТГ, народний фольклорний ансамбль «Калинонька» Луківської ОТГ, народний аматорський фольклорний колектив «Нуйнівські співухи» с.Нуйно Камінь-Каширського району, народний аматорський фольклорний колектив «Народна криниця» Турійського РБК, народний аматорський фольклорний колектив «Родина» БК с.Білин, дитячий фольклорний гурт «Веретенце» с.Уховецьк, фольклорний колектив «Горлиця» БК с.Доротище.

Змістовним доповненням свята була книжкова виставка, виставка-продаж виробів народних майстрів та частування смачним кулішем з польової кухні.

Цьогорічний етнофестиваль подарував учасникам море позитивних емоцій та налаштував на позитивний настрій.

Джерело: Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Відео 12 канал:

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 355 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3