Головна » 2020 » March » 13 » Добровольці 14 бригади презентували свої книги у Волинському краєзнавчому музеї (ФОТО, ВІДЕО)

До Дня українського добровольця у Волинському краєзнавчому музеї 12 березня відбулась презентація книг присвячених 51 і 14 механізованим бригадам, у лавах яких Україну захищала найбільша кількість волинян. Автори книг, учасники бойових дій, офіцери 14 бригади розповіли присутнім, що їх спонукало взятися за перо.

Владислав Якушев був прес-секретарем 14 бригади упродовж 2015–2017 рр. Виступаючи перед аудиторією він пояснив чому вирішив назвати свою книгу «Карателі» (2018). У художній формі, автор поставив собі за завдання розповісти про фронтові будні, звичайних людей, які взяли до рук зброю і стали українськими захисника. Владислав Якушев видав ще одну книгу «Сірі археологи», яка повертає нас до легенд про скарби і мрій дитинства. Користуючись нагодою, автор подарував Волинському краєзнавчому музею  ще й колекцію археологічних знахідок.

Микола Ніколаєв, автор книги «Щоденник непрофесійного військового» (2019) мав досвід війни в Афганістані. У 2015–2016 рр. брав участь у бойових діях у складі 14 бригади, командував ротою. Автор розповів, що його книга має вигляд щоденника, який вівся на фронті. Нотатки про події сучасної війни, перетинаються із спогадами строкової служби в Афганістані. Микола Ніколаєв є й автором серії дитячих розмальовок, присвячених окремим родам військ Збройних Сил України. Разом із книгою автор подарував їх музею.

Під час презентації виступили й побратими авторів. Ветеран 14 бригади Костянтин Бойчук ознайомив аудиторію із пересувною виставкою присвяченою 5-й річниці створення 14-ї окремої механізованої бригади.

Перед присутнім виступив один із героїв книги «Карателі» – Петро Нагайовський (позивний «Тигр»), командир роти легендарного батальйону «Нічні тіні» 14 бригади.

Презентація завершилась автограф-сесією і спільним фотографуванням.

Фото Л. Максимова

Відео UA: Волинь:

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 297 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.0/2