Головна » 2020 » October » 5 » До дня пам’яті Олени Пчілки
До дня пам’яті Олени Пчілки

Кожного року 4 жовтня громадськість України вшановує пам’ять письменниці, перекладачки, етнографа, фольклориста, громадської діячки, члена-кореспондента Всеукраїнської академії наук – Олени Пчілки. Цьогоріч минуло 90 років від дня смерті Ольги Петрівни Драгоманової-Косач.

5 жовтня 2020 року у стінах Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки було проведено захід під назвою «Зливається зі своїм рідним», присвячений пам’яті Олени Пчілки. Наукові працівники музею Антонюк Ольга, Чашук Марія, Волох Катерина та Боярчук Оксана ознайомили учнів 3 класу ЗОШ I-III ступенів с. Колодяжне із фольклористичними записами Ольги Петрівни Драгоманової та їх впливом на виховання українських дітей.

Школярі ознайомили присутніх із веснянками, казками, колисковими, іграми, безкінечними казочками та іншими видами фольклористичного надбання, що зберегла і записала для нас матір Лесі Українки.

Вольова, енергійна жінка впродовж багатьох років скеровувала свою творчу енергію, пал душі справі виховання й освіти українських дітей. Навчала любити своє рідне, зливатися з своїм рідним. Згодом Олена Пчілка писала: «В дітей мені хотілося перелити свою душу і думки, – і з певністю можу сказати, що мені це вдалося».

Джерело: Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 223 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0