Головна » 2020 » October » 18 » До 75-річчя закінчення Другої світової війни
До 75-річчя закінчення Другої світової війни

12 жовтня відбувся круглий стіл з питань 75-річчя завершення Другої світової війни і проблем вивчення та представлення воєнної історії Волині в дослідженнях краєзнавців та Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки.

Співорганізаторами круглого столу виступили: філія Національного військово-історичного музею України – Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки, Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти, Волинська обласна організація ветеранів України, Волинський краєзнавчий музей, Центр дослідів Волині при ВНУ імені Лесі Українки, Волинська обласна організація НСКУ та Кафедра музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності ВНУ імені Лесі Українки.

Під час відкриття круглого столу було вшановану пам’ять краєзнавців та військових істориків Ігоря Миколайовича Пасюка, Олександра Олександровича Булавіна та Вадима Олексійовича Кудя.

Розглядалися питання:

1. Краєзнавство і краєзнавча освіта в умовах пандемії.
Бондаренко Г. В. – кандидат історичних наук, професор, голова Волинської обласної організації НСКУ.

2. Про 75-річчя завершення Другої світової війни.
Дем’янюк О. Й.
– доктор історичних наук, професор, заступник директора Волинського ІППО.

3. Про роль музею у висвітленні подій воєнної історії України і Волині.
Ткачук О. М.
– завідувач Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки.

4. Війна не завершилася поки не похований останній солдат.
Гулько Г. Я.
– член НСКУ, Почесний краєзнавець України.

5. Національні меншини в УПА після закінчення Другої світової війни.
Літковець Т. М. –
старший викладач кафедри політології, управління та державної безпеки ВНУ імені Лесі Українки, заступник декана факультету історії, політології та національної безпеки ВНУ імені Лесі Українки.

6. Роль музеїв у популяризації політико-культурних цінностей через експозицію державних нагород.
Пахолок В. М. –
кандидат політичних наук, доцент кафедри політології, управління та державної безпеки ВНУ імені Лесі Українки

7. Питання вдосконалення методики музейної діяльності.
Вернидубов О. П. –
старший науковий співробітник відділу науково-методичної роботи Волинського краєзнавчого музею.

8. Шкільні музеї Волині в дослідженні та популяризації воєнної історії краю.
Силюк А. М. –
заслужений працівник культури України.

9. Використання соціальної мережі Facebook у діяльності Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки.
Пословська А. В.
– кандидат історичних наук, старший викладач кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності ВНУ імені Лесі Українки.

10. Декомунізація і збереження історії на прикладі діяльності Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки.
Карпюк В. М. –
зберігач фондів І-ої категорії Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки.

11. «По той бік фронту» - онлайн виставка Волинського краєзнавчого музею до 75-річчя від завершення Другої світової війни.
Зек Б. М.
– кандидат історичних наук, завідувач науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею.

12. Військово-патріотичне виховання і музей.
Рудянин І. П.
– кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії України та археології, заступник декана з виховної роботи, молодіжної політики та соціальної роботи факультету історії, політології та національної безпеки ВНУ імені Лесі Українки.

Джерело: Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки

Категорія: Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки | Переглядів: 203 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0