Головна » 2020 » November » 28 » «Біль голодних років»
«Біль голодних років»

В останню суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів, штучно організованих радянською владою. Цьогоріч цей день випадає на 28 листопада.

У ХХ столітті українці пережили три голодомори – 1921–1923, 1932–1933, та голод 1946–1947 років. Але наймасштабнішим був голодомор 1932–1933 років. У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю нашого народу.

Голодомор в Україні тривав 17 місяців (з квітня 1932 р. по листопад 1933 р.). Саме за цей час вмирало 17 людей щохвилини, 1 тисяча щогодини, майже 25 тисяч щодня. За оцінками дослідників померло від 7 до 10 мільйонів чоловіків. Голодне лихоліття найбільше вразило дітей та людей похилого віку.

До Дня пам’яті жертв голодоморів у Рожищенському історико-краєзнавчому музеї підготовлено виставку «Біль голодних років», на якій представлено спогади свідків тих жахливий подій, жителів Рожищ, які проживали під час голодомору в східних областях України, документальні книги та статті українських письменників, про часи голодомору. Зі сторінок книг, що представлені на виставці, постає жахлива картина нищення української нації, яке довгий час замовчувалося.

Лише в часи Незалежної України ми маємо можливість пізнати злочини комуністичного режиму проти українців.

Усіх бажаючих запрошуємо до музею ознайомитись з матеріалами виставки.

Джерело: Рожищенський історико-краєзнавчий музей

Категорія: Рожищенський народний краєзнавчий музей | Переглядів: 203 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0