Головна » 2021 » January » 20 » Агатангел Кримський: страчений феномен
Агатангел Кримський: страчений феномен

14 січня, напередодні 150-ої річниці від дня народження уродженця Володимира-Волинського Агатангела Кримського (1871–1942) – академіка-сходознавця, мовознавця, Український інститут національної пам’яті провів ZOOM-конференцію «Агатангел Кримський: страчений феномен». Модератором заходу була Наталя Позняк-Хоменко.

Серед учасників конференції були:

1. Богдан Янович, науковий співробітник Володимир-Волинського історичного музею (тема «Формування Агатангела Кримського як особистості»);

2. Кандидат історичних наук Володимир Підвойний (Таврійський Національний університет), який розповів про долю бібліотеки А.Кримського;

3.Письменниця Марина Гримич з Бейрута (Сирія) з темою «Ліванський слід в біографії вченого»;

4. Кандидат історичних наук, співробітниця Інституту сходознавства імені А.Кримського НАН Олена Романова  з темою «Внесок Агатангела Кримського у розвиток сходознавства»;

5. Єгиптолог Володимир Омельчук з темою «Внесок А. Кримського у розвиток УАН».

Зокрема, науковий співробітник Володимир-Волинського історичного музею Богдан Янович розповів про особисті речі А. Кримського, які у 1971 році передав Микола Кримський, прийомний син ученого, а прийняв до колекції музею тодішній його директор Петро Заклекта.

Серед цих меморіальних речей – перо, чорнильниця та інше письмове приладдя ученого, театральний бінокль, похвальна грамота підписана рукою Юхима Кримського – батька ученого, який у 1871 році працював штатним наглядачем Володимир-Волинського двокласного училища. Ці оригінальні речі оглядають усі відвідувачі Володимир-Волинського історичного музею.

Конференція викликала зацікавлення багатьох шанувальників творчості нашого видатного земляка.

Богдан Янович,
науковий співробітник Володимир-Волинського історичного музею

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 216 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/2