Головна » 2020 » August » 7 » З колекції Ковельського музею: медаль «В пам’ять звільнення селян»
З колекції Ковельського музею: медаль «В пам’ять звільнення селян»

У фондах Ковельського історичного музею є пам’ятна медаль «В пам’ять звільнення селян», яку передав координатор волотерського центру «Волонтери Волині» Ігор Пініс.

Медаль круглої форми. В діаметрі – 35 мм. Її товщина – 2,5 мм. Гурт гладкий.

АV : По краю випуклий бортик, який у верхній частині пронизує наскрізьний отвір круглої форми (d – 1,5 мм). В центрі – чоловічий простір вправо (бюст Олександра II). Навколо портрету круговий напис : «Б. М. АЛЕКСАНДР II и САМОДЕРЖ. ВСЕРОС».

RV : По краю випуклий бортик. В центрі – зображення селянина в повний ріст, який стоїть на землі вкритій травою, зліва і справа від нього розділена дата 18-61 (1861 р). Вище над фігурою селянина півколом напис у три рядки – «ДНИ РОЖДЕНІЯ ТЕЗОИМЕНИТ ВОЗШЕСТ ИА ПРЕСТОЛ ГОСУДАРЯ ИМПЕРАТОРА АЛЕКСАНДРА II». Над написом зображені три погруддя : святих Зосими, О.Невського і Архипа. Під кожним зображенням святого півколом нанесені написи – «ПРЕПОД*ЗОСИМА», «КН*АЛЕКС*НЕВС», «АПОСТОЛ АРХИП». Під ногами селянина в центрі напис в два рядки півколом: «19 ФЕВРАЛЯ В ПАМЯТЬ ОСВОБОЖДЕНИЯ КРЕСТЬЯН».

Карбувалась на Санкт-Петербурзькому монетному дворі. Медаль присвячена відміні кріпацтва, проголошеної імператорським маніфестом від 19 лютого 1861 року.

Василина Столярчук,
науковий співробітник Ковельського історичного музею

Джерело: Ковельський історичний музей

Категорія: Ковельський історичний музей | Переглядів: 244 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0