Головна » 2022 » February » 21 » ВОЛИНСЬКОМУ МУЗЕЇ УКРАЇНСЬКОГО ВІЙСЬКА ПЕРЕДАЛИ комплект форми віце-адмірала ВМС України

16 лютого 2022 року Ігор Олександрович Воронченко – адмірал Військово-Морських Сил ЗС України, екс-командувач ВМС ЗС України (2016–2020) передав у фонди філії НВІМУ – Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки особистий комплект форми віце-адмірала ВМС України.

Довідково: Ігор Воронченко народився 22 серпня 1964 в смт. Бабаї, що на Харківщині. Закінчив Ташкентське танкове училище у 1986 році, після чого потрапив до радянської групи військ у Німеччині, де командував танковим взводом. У 1988 році повернувся до Радянського Союзу, продовжив військову службу у Білоруському військовому окрузі на посадах командира танкової роти та начальника штабу танкового батальйону.

З 1986 по 1992 рік проходив військову службу на посадах від командира взводу до начальника штабу — заступника командира танкового батальйону.

Після розпаду СРСР повернувся на Батьківщину та склав присягу на вірність народу України. Проходив службу в Національній гвардії України в м. Харкові. З 1998 по 2003 рік на території Криму командував 25-м полком Національної гвардії, що перебував у складі 7 дивізії НГУ. Полк згодом був переформований у 501-й окремий механізований полк (в/ч А0669).

В ЗС України з 1992 року. З грудня 2003 року – у Військово-Морських Силах Збройних Сил України, де займав відповідальні посади начальника відділення та начальника відділу — заступника начальника військ берегової оборони Командування ВМС ЗС України.

У 1997 році здобув оперативно-тактичний рівень, а в 2007 році — оперативно-стратегічний рівень військової освіти.

З 2007 року по 2011 рік проходив службу на керівних посадах в Об’єднаному оперативному командуванні Збройних Сил України. У 2011-2015 роках обіймав посаду заступника командувача ВМС ЗС України з берегової оборони, а з червня 2015 року до квітня 2016 року очолював Головне управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України.

6 грудня 2013 року полковнику Ігорю Воронченку — заступнику командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України з берегової оборони – начальникові управління військ берегової та територіальної оборони Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України було присвоєно військове звання генерал-майора.

У 2014 році, протягом шести місяців, брав участь в АТО на території Луганської області, де був координувальним заступником керівника АТО.

14 жовтня 2015 року генерал-майору Ігореві Воронченку – начальнику Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України, було присвоєно військове звання генерал-лейтенанта.

25 квітня 2016 р. – призначений в.о. командувача ВМС ЗС України.

2 липня 2016 р. президент України Петро Порошенко призначив генерал-лейтенанта Ігоря Воронченка командувачем ВМС ЗС України та присвоїв йому військове звання віце-адмірала. 23 серпня 2018 року, Указом Президента України № 242/2018 присвоєне військове звання адмірала. 11 червня 2020 року, Указом Президента України № 216/2020, І. О. Воронченка було звільнено з посади Командувача ВМС ЗС України. На його місце було призначено контр-адмірала Олексія Неїжпапу. Тоді ж Ігоря Воронченка було призначено на посаду Головного інспектора Міністерства оборони України.

Категорія: Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки | Переглядів: 893 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0