Головна » 2017 » July » 8 » Відродили Луцьке Хрестовоздвиженське братство
16:38
Відродили Луцьке Хрестовоздвиженське братство
Відродили Луцьке Хрестовоздвиженське братство

У відділі Волинського краєзнавчого музею – Музеї історії Луцького братства, відбулись установчі збори Луцького Хрестовоздвиженського братства (відродженого). Саме так називатиметься громадська організація, що невдовзі постане замість Волинського крайового братства Святого апостола Андрія Первозваного, яке діє з 1990 року. З 1997-го його очолював Андрій Бондарчук; засновники нової інституції теж обрали цього відомого діяча своїм головою, заступником – Аскольда Пекарського. Серед дванадцяти засновників Братства, окрім членів попереднього, – ченці новоствореного Луцького Хрестовоздвиженського братського чоловічого монастиря: намісник ієромонах Никодим (Смілий) та ієродиякон Єфрем (Збирун), – повідомили у Волинській єпархії УПЦ КП.

Учасники зібрання розглянули проект статуту Братства й затвердили його. У документі, зокрема, зазначено, що своїм небесним покровителем братчики й надалі мають апостола Андрія, хоча тепер це не відображається в назві.

Причиною створення нової юридичної особи, за словами Андрія Івановича, є те, що Братство, яке з перервами діяло в XVIІ–XX століттях у Луцьку, було саме міським, хоча значення його роботи виходило далеко за межі міста. Відроджене після атеїстичних часів як крайове (обласне), воно мало осередки в кількох райцентрах, однак їхня робота згорнулась. Тому постала потреба повернутися до історичної назви та зосередити роботу на «Богом спасаємому граді Лучеську», хоча членами Братства можуть бути – і є – мешканці й інших місцевостей. Нова реєстрація дасть змогу зберегти й примножити актив та позбутися тих, хто числився формально.

На зборах порушено перед державною владою питання ремонту приміщення Братства – пам’ятки архітектури національного значення (кошти на ремонт фасаду вже виділено). Ішлося й про заходи щодо 400-ліття Братства, що буде відзначатися цього року. Так, Національний банк уже випустив до цієї дати п’ятигривневу колекційну монету, очікують виготовлення марки й конверта з цієї нагоди.

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 709 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.7/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]