Головна » 2020 » February » 4 » Відбувся І тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти (ФОТО, ВІДЕО)

30 січня у Волинському обласному центрі національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства (#ЦНПВТК) відбувся І тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу».

Музей є важливим засобом навчально-виховної роботи та формування всебічно освіченої особистості.

На відкритті конкурсу учасників привітали директор ЦНПВТК Бальбуза Богдан Костянтнович, заступник начальника управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА Ткачук Олександр Олександрович та професор Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, кандидат історичних наук, голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бондаренко Геннадій Васильович.

До проведення конкурсу також долучилися Бондарук Леся Василівна – представник Українського інституту національної пам’яті у Волинській області, Силюк Анатолій Михайлович – методист Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, Галан Ольга Миколаївна – викладач суспільних дисциплін Луцького педколеджу та Вовк Олександр Павлович – доцент Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки.

Членами журі були також працівники ЦНПВТК Макаревич Надія, Поліщук Ліля, Грабинська Люба та Гнатюк Віталій.

Конкурс проводився серед музеїв трьох напрямів: військово-історичні музеї, історичні та природничі музеї. Форма представлення відбувалася у вигляді віртуальної екскурсії за допомогою презентації. Майже 20 учасників, з різних куточків Волинської області розповідали про музеї своїх навчальних закладів.

Також всі учасники конкурсу мали змогу безкоштовно відвідати Волинський краєзнавчий музей, де зараз триває виставка унікальної роботи – вишитої книги драми-феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки.

Переможцями у напрямі «Історичні музеї» стали:

І місцеПилипчук Ангеліна «Історичний музей загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с.Костюхнівка Маневицького р-ну» (керівник Кондрацька Тетяна);

ІІ місцеВойчик Сніжана «Історичний музей загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с.Підцир’я Камінь-Каширського р-ну» (Козік Ніна) ;

ІІІ місце – Крошетецька Марія «Історичний музей Забузького ліцею Рівненської сільської ради Любомльського р-ну» (керівник Крошетецька Олена) також ІІІ місце – Миронюк Марія «Історичний музей ЗЗСО І-ІІІст. с.Красноволя Маневицького р-ну» (керівник Переходько Людмила).

Перемогу в напрямі «Музеї військово-історичного профілю» здобули:

I місце – Семенюк Мілана «Музей Бойової слави навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1- гімназія ім. В.Газіна» смт Ратне (керівник Нінічук Зоряна);

ІІ місце – Хом’як Олександр «Музей прикордонної слави Гущанського ліцею Рівненської сільської ради Любомльського р-н» (керівник Середа Ніна);

Набравши однакову кількість балів ІІІ місце ділять між собою Гарусь Вікторія «Музей бойової слави зальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с.Підбереззя Горохівського р-н» (керівник Шевчик Валентина) та Віннік Юлія «Музей бойової слави комунального закладу «Луцька гімназія №21 ім. Михайла Кравчука Луцької міської ради Волинської області» (керівник Куса Тетна).

У напрямі «Природничі музеї»:

І місце посів Березовський Костянтин «Геологічний музей КЗЗСО «Луцький ліцей №3 Луцької міської ради» (керівник Теребейко Любомира);

ІІ місце зайняв Шайнюк Вадим «Екологічний музей ЗЗСО І-ІІІ ст. «Любитівський ліцей ім. Лесі Українки» Ковельської районної ради (керівник Шайнюк Ольга).

Дякуємо всім учасникам за цікаві екскурсії! Натхнення вам та вашим керівникам! Розвивайте свій рідний краї і бережіть згадки про нього у музеях та серцях.

Дякуємо журі та гостям за підтримку учасників та справедливі оцінки. Особлива подяка Любов Грабинська за організацію цього конкурсу, за те, що дбаєте про музеї й показуєте їх іншим. Дякуємо Катя Павлюк (голова журі) та Мацишин Марія за підготовку та чудове проведення конкурсу.

Джерело: ЦНПВТК

Відео ТРК Аверс: