Головна » 2015 » July » 21 » В обласному музеї презентували виставку «…Немов ковток свіжого повітря»
В обласному музеї презентували виставку «…Немов ковток свіжого повітря»

21 липня 2015 року у Волинському краєзнавчому музеї з нагоди 71-ої річниці визволення Волині від нацистських загарбників відбулась презентація виставки «…Немов ковток свіжого повітря». Захід проходив у рамках програми «Місце зустрічі: діалог», фінансованої Німецьким фондом «Пам'ять, відповідальність і майбутнє», спільно з Всеукраїнською благодійною організацією «Турбота про літніх в Україні» та Луцькою міською громадською ветеранською організацією «Спілка в’язнів-жертв нацизму». Гості музею мали можливість оглянути фото та прочитати історії людей із Східної Європи, які пройшли війну та були жертвами нацистського націонал-соціалізму.

Виставку «…Немов ковток свіжого повітря» представила Лазарук Валентина Сергіївна – голова правління Луцької міської громадської організації «Спілка в’язнів-жертв нацизму». Своїми спогадами про дитинство у стінах гестапо поділився ветеран Ніколаєв Олександр Миколайович. Олена Петрівна Макарова – начальник відділу зв’язків з громадськістю Луцької міської ради привітала ветеранів від імені міського голови Миколи Романюка.

Директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Михайлович Силюк представив фотодокументальну виставку матеріалів із музейних фондів, зокрема: фото волинян, котрі перебували у концтаборах – А. Бакулевича, Б. Клінкевича, М. Мазура, К. Зінчука, світлини колишніх остарбайтерів з Волині, документи періоду нацистської окупації. У своїй промові Анатолій Михайлович подякував ветеранам Луцької міської громадської ветеранської організації «Спілка в’язнів-жертв нацизму» за багаторічну співпрацю з музеєм.

Заступник голови Волинської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», член Президії Центральної Ради цього об’єднання Ростислав Адамович Кухтей розповів про наболілі проблеми колишніх в’язнів, про необхідність стабільної допомоги ветеранам з боку державних структур.

Присутні мали змогу подивитись документальний фільм волинської журналістки Марії Андрушко «Каїнова печать» про долю колишніх в’язнів нацистських концтаборів.

Музичні номери ветеранам підготували учні Луцької музичної школи № 1 імені Ф. Шопена (керівник – Марія Іванівна Лукач).

Фото Л .Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1045 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/5