Головна » 2011 » Листопад » 17 » У Музеї етнографії Волині та Полісся відкрито виставку „Етнографічне літо 2011”.
17 листопада 2011 року у рамках тижня історичного факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки відбулося відкриття виставки „Етнографічне літо 2011”, яка триватиме по 2 грудня 2011 року. Ця виставка отримала свою назву тому, що кожного року влітку студенти 2 курсу спеціальності „Музейна справа та охорона пам’яток історії та культури” у рамках навчальної програми проходять етнографічну практику. У 2011 році вона відбулася на Ратнівщині. Саме тут студенти–музейники зібрали більшість предметів, що представленні на етнографічній виставці. Колекція музею поповнилася такими унікальними речами, як соха з залізним наконечником, якою ще до середини ХХ ст. на Ратнівщині обробляли ґрунт, жлукто (діжка для замочування білизни), хлібна діжка (яку українці наділяли також магічними властивостями – щоб зупинити грозу її виносили на вулицю), гарнець (мірка для сипучих речовин), сернєга (верхній зимовий одяг) тощо. Усього Музей етнографії Волині та Полісся завдяки практикам 2011 року отримав у подарунок близько півсотні унікальних експонатів.

Категорія: Музей етнографії Волині та Полісся при Волинському національному університеті | Переглядів: 1071 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0