Головна » 2019 » January » 12 » У Любомльському музеї говорили про мистецтво
У Любомльському музеї говорили про мистецтво

11 січня, в рамках проекту «Музейні діалоги», у Любомльському краєзнавчому музеї відбулася зустріч з відомим українським мистецтвознавцем, куратором виставок і мистецьких проектів, автором каталогів, альбомів та монографічних досліджень, присвячених українському мистецтву ХХ–ХХІ ст., молодшим науковим співробітником Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України, уродженцем с.Вишнів Любомльського р-ну Валерієм Сахаруком.

Відкривав і вів захід директор музею Юрій Фініковський. За тим, про свій життєвий і творчий шлях розповів сам гість. Натомість досить багато питань лунало від учасників заходу, серед яких: друзі, земляки, вчителі та однокласники Валерія Сахарука, керівництво районної ради, представники ЗМІ, жителі та гості м. Любомль.

По закінченні заходу Валерій Сахарук передав у фонди музею ряд особистих фотографій, авторські каталоги та альбоми. В свою чергу директор музею Юрій Фініковський, заступник головий районної ради Ганна Сачук відмітили поважного гостя грамотами та подарунками.

Як завжди дякуємо за допомогу в організації заходу Любомльській міській бібліотеці (директор – Світлана Овдієвич).

Фото із сайту «Кордон» та особисті.

Довідково:

Сахарук Валерій Сергійович народився 24 січня 1960 року в с. Вишнів Любомльського району. Нині, він відомий український мистецтвознавець, куратор виставок і мистецьких проектів, автор каталогів, альбомів та монографічних досліджень, присвячених українському мистецтву ХХ–ХХІ століть.

Закінчив Київський державний художній інститут (нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). Навчався у Платона Білецького, Ганни Заварової, Вадима Клєваєва, Леоніда Владича. Живе і працює в Києві. Керівник та куратор галереї «Аліпій» (1993-1995, 2001-2003), координатор мистецьких програм Міжнародної агенції «Україна-Арт» (1999-2002), керівник арт-проектів Палацу мистецтв «Український дім» (2004-2005), науковий співробітник лабораторії культурних стратегій, ініціатив та технологій ІПСМ АМУ (з 2006).

Завдяки В. Сахаруку побачили світ творчі проекти:
«Мистецькі імпресії» (1994, галерея «Аліпій» / Центр «Український дім») «Київська мистецька зустріч» (1995, галерея «Аліпій» / Центр «Український дім»)
«Meine Welt» (у співпраці з Дороті Бінерт, 2000, Wilmersdorf Kommunale Galerie)
«Неріздвяна виставка» (2001, галерея «Аліпій»)
Михайло Вайнштейн - «Каталог» (2002, галерея «Аліпій»)
Сергій Ануфрієв - «Біла пляма» (2002, галерея «Аліпій»)
Анатолій Суммар - «Вибрані роботи» (2002, галерея «Аліпій»)
Виставкова програма «Діалоги» (у співпраці з Галиною Скляренко, 2002-2003, галерея «Аліпій»)
Казимир Малевич / Федір Тетянич - «Полетіли» (у співпраці з Г. Скляренко, 2003, галерея «К-11»)
«Козак Мамай» (у співпраці з Іреною Сахарук, 2004, Національний художній музей України)
«Українське дерево» (2005, Палац мистецтв «Український дім»).
«Наївні» (2012, НЦНК «Музей Івана Гончара»)
«Анатолій Сумар» (2014, Національний художній музей України)
«Т.Г.» (2014, Національний музей Тараса Шевченка)
Сергій Панич - «Становлення» (2015, Stedley Art Foundation)
Михайло Вайнштейн - «Фотографії на тлі килима» (2016, НЦНК «Музей Івана Гончара»)
Федір Тетянич - «Канон Фрипулья» (2017, ПінчукАртЦентр).
Він автор численних монографій, альбомів-каталогів, серед яких:
Гнилецький перформанс (Сучасність. - 1993. - № 8)
Мистецькі імпресії (К., Центр «Український дім». - 1994)
Robic swoje, niczego nіe oczekujac (Magazyn Sztuki. - 1994. - № 4)
Київська мистецька зустріч (К., Центр «Український дім». - 1995)
Ричард Серра (Художественный журнал. - 1995. - № 7)
After The Battle: A Critique of Contemporary Ukrainian Art (Culture of The Time of Transformation / Ed. by Janos Brendel. - Poznan, 1999)
Про переваги приватності (Галерея. - 2003. - № 4)
Козак Мамай (К., Родовід. - 2008)
Анатолій Сумар: Каталог творів (К., Вид. дім «АДЕФ–Україна». - 2014)
Ворота до раю (К., Вид. дім «АДЕФ–Україна». - 2015)
Худшкола (К., Вид. дім «АДЕФ–Україна». - 2016)