Головна » 2019 » January » 22 » Соборності України – 100 років! (ФОТО, ВІДЕО)
Соборності України – 100 років! (ФОТО, ВІДЕО)

22 січня виповнюється сто років від Дня Соборності України, коли УНР та ЗУНР об’єдналися в одну державу. Як зазначалося в Акті Злуки: «…Віднині во єдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна … Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка».

До сторіччя цієї важливої події, у Волинському краєзнавчому музеї розгорнуто пересувну фотодокументальну виставку «100 років боротьби: Українська революція 1917–1921», підготовлену Українським інститутом національної пам’яті. З фондових колекцій Волинського краєзнавчого музею увазі відвідувачів представлено підбірку конвертів із символікою різних регіонів України.

Також, на вже третій рік діючій (в рамках державного вшанування 100-річчя Української революції у 2017–2021 роках) та постійно оновлюваній виставці «Волинь в Українській революції 1917–1921 років» розміщено стенд, присвячений Соборності України, де є і волинські матеріали: зокрема, реакція тогочасної губернської преси на возз’єднання Наддніпрянської і Західної України.

Волинський краєзнавчий музей запрошує відвідати обидві виставки, вшановуючи славні історії з державотворчого процесу України.

Телефон для довідок (0332) 24-75-82.

Відео Sfera-TV Lutsk:

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 651 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.3/6