Головна » 2020 » February » 24 » Проведено круглий стіл, присвячений 95-річчю від дня народження Григорія Гуртового

20 лютого відбувся круглий стіл «Григорій Гуртовий – відомий волинський педагог, музейник, краєзнавець», організований Волинським інститутом післядипломної педагогічної освіти на базі Волинської обласної бібліотеки для юнацтва за участі Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового та Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Захід присвячено 95-річчю від дня народження Г. Гуртового.

Учасниками стали педагоги і керівники закладів загальної середньої освіти області – слухачі курсів підвищення кваліфікації, краєзнавці, музейні та бібліотечні працівники.

Про життєвий і творчий шлях, 33-річну педагогічну та освітню діяльність народного вчителя України Григорія Гуртового, його авторську методику організації науково-пошукової та історико-краєзнавчої роботи школярів, використання краєзнавчих матеріалів у викладанні суспільно-гуманітарних предметів, громадянському та патріотичному вихованні, впровадження козацьких традицій в учнівське самоврядування розповіли ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат історичних наук, доцент Петро Олешко та Галина Романчук, науковий співробітник лабораторії соціологічних досліджень та розвитку освіти інституту.

Краєзнавчу спадщину почесного краєзнавця України, члена Національної спілки краєзнавців України, лауреата Всеукраїнської премії імені Дмитра Яворницького, обласної мистецької премії імені Миколи Куделі охарактеризував завідувач кафедри документознавства і музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, кандидат історичних наук, професор, голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, заслужений працівник народної освіти України Геннадій Бондаренко.

Спогадами про шкільні роки у Торчинській середній школі, особливості педагогічного таланту Григорія Гуртового на посадах вчителя історії і суспільствознавства, образотворчого мистецтва, участь у пошуковій і дослідницькій діяльності наставника поділились учні ‒ Лариса Понєдєльник, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри нової та новітньої історії України Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, та Олександр Томаченко, кандидат історичних наук, начальник гуманітарного відділу Заборолівської сільської ради.

Музейній та громадській діяльності, значному особистому внеску у розвиток музейної педагогіки та українського музеєзнавства, здобуткам і проблемам понад 60-річної практики керівника і екскурсовода Торчинського народного історичного музею ‒ «пісні, совісті і честі» Григорія Гуртового, заслуженого працівника культури України, почесного громадянина Волині та Луцького району присвятили виступи Анатолій Силюк, методист ВІППО, заслужений працівник культури України, та Олександр Мельник, директор Торчинського історико-краєзнавчого музею імені Григорія Гуртового, кандидат історичних наук.

Модераторами круглого столу були Олександр Дем’янюк, проректор з науково-педагогічної роботи та моніторингу якості освіти ВІППО, доктор історичних наук, професор, та Алла Єфремова, директор Волинської обласної бібліотеки для юнацтва. Вела захід головний бібліотекар Наталія Олійник.

Учасники круглого столу переглянули документальний фільм Бориса Ревенка «Ратай історії» та ознайомилися із книжковою виставкою «Г.Гуртовий: Історію я чую живою...».

А. Силюк,
методист ВІППО

Джерело: ВІППО

Категорія: Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового | Переглядів: 300 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2