Головна » 2019 » July » 30 » Обласний музей запрошує на мистецьку акцію до Дня пам’яті Лесі Українки
Обласний музей запрошує на мистецьку акцію до Дня пам’яті Лесі Українки

1 серпня о 12.00 у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться мистецька акція «Ті вічні пісні, ті єдинії спадки…» на вшанування Дня пам’яті Лесі Українки (1 серпня 1913 року).

В одній із поезій сама письменниця мовить:
     «… Якби мені знаття,
     Коли я вмру, я б заповіт зробила,
     Аби з музикою, що люба за життя,
     Мене ховали»

Слідуючи заповіту нашої славної землячки, ми відзначаємо кінець її земного життя не жалобою, не спогадами про страждання останніх днів, а простими і щирими піснями, що їх любовно збирала з уст людей свого «укоханого волинського краю». Пісні ці пролунають у виконанні учасників фольклорного гурту «Зоряниця» Луцької музичної школи №1 імені Фридерика Шопена (керівник Олена Богдан).

Однією з найдорогоцінніших перлин зі скарбів нашого музею є рукописний зошит із унікальними записами українських народних пісень, зробленими Лесею Українкою та її сестрою Ольгою Косач в с.Колодяжне на Волині у 90-х роках ХІХ ст. Історія надходження цієї безцінної реліквії не менш унікальна, ба навіть детективна – тож гості музейної акції зможуть познайомитись із усіма її хвилюючими подробицями.

Людмила Завада,
організаторка і ведуча – науковий співробітник музею

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 292 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1