Головна » 2011 » Грудень » 29 » Музеєм волинської ікони у Луцьку відтепер можна подорожувати оn-line.
Музеєм волинської ікони у Луцьку відтепер можна подорожувати оn-line.
Історичний веб-портал Україна Incognita вперше надає можливість широкому колу користувачів відвідати Луцький Музей волинської ікони, не відходячи від комп’ютера.
У залах унікального за своєю суттю Музею волинської ікони експонується більше ста пам’яток іконопису. Експозиція дає унікальну можливість познайомитися зі своєрідністю художньої мови і внутрішнього світу волинського малярства XVI – XVIII століть, побачити твори декількох поколінь іконописців. Основу колекції музею складають знахідки експедицій 1980 – 1985 років по обстеженню храмів Волині. Завдяки зусиллям учасників експедицій сотні сакральних пам’яток, які знаходилися у напівзруйнованих закритих храмах, на горищах і дзвіницях діючих церков, були порятовані від загибелі.
В окремому залі експонується унікальна пам’ятка візантійського мистецтва константинопольського письма кінця XI століття – Холмська Чудотворна ікона Богородиці. З XIII століття ікона знаходилася у Холмі – столиці Галицько-Волинського князівства, де прославилася багатьма чудесами, тому і стала іменуватися Холмською. Сьогодні до Чудотворного образу йдуть екскурсанти і паломники, влаштовуються урочисті й велелюдні хресні ходи.

Джерело: День
Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 1214 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0