Головна » 2020 » February » 21 » Картину художника Зіновія Михальчука і документи художника Мирослава Зубінського передали до фондів Володимир-Волинського музею

20 лютого 2020 р. викладач Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А. Кримського Олексій Кумецький передав до Володимир-Волинського історичного музею імені О.Дверницького ще два експонати – картину із зображенням Успенського собору у м. Володимирі (автор – Зіновій Михальчук) і особисті документи художника Мирослава Зубінського.

Зіновій Логвинович Михальчук (1939–2018) народився у селі Нехворощі Володимир-Волинського району. Він закінчив Володимир-Волинське педагогічне училище імені А. Кримського та Косівський технікум декоративно-прикладного мистецтва. Свого часу був учнем відомого волинського художника Миколи Букатевича. Працював у середній школі № 4 і у художній майстерні м. Володимира-Волинського. Малював дружні шаржі, які друкувалися в обласній газеті «Волинь». Працював у живописі, кераміці, графіці. Був доброзичливою людиною.

Цікавими є і передані особисті документи Мирослав Зубінського. Мирослав Григорович був учнем Олекси Новаківського – засновника першої на Західній Україні художньої школи у Львові. Картини Зубінського – пейзажі і натюрморти – зберігаються у фондах історичного музею м. Володимира-Волинського, багаторазово експонувалися на виставках. Передані документи цікаві тим ,що серед них є автобіографія митця, написана його рукою. Вік документів – понад 70 років.

Передані речі вдало доповнять колекцію Володимир-Волинського історичного музею.

Колектив музею висловлює вдячність Олексію Володимировичу Кумецькому за його благородну справу.

Богдан Янович,
науковий співробітник Володимир-Волинського історичного музею імені Омеляна Дверницького

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 324 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0