Головна » 2017 » July » 11 » «Каліграфія Луцького ґроду». Презентація музейних рукописів відкриє український фестиваль каліграфії та шрифтового дизайну

15 липня 2017 року о 12 годині в Луцькому замку відкривається виставка документів з колекції Волинського краєзнавчого музею, які постали як продукт діяльності Луцького замкового судового осередку ранньомодерної доби.

Презентація писемних джерел відкриє дводенну програму «Простору літер» – українського фестивалю каліграфії, шрифтового та книжкового дизайну. Цей мистецький проект, який цього року відбуватиметься 15 – 17 липня, втретє пройде в Луцьку завдяки автору проекту Кирилу Ткачову, майстру і педагогу каліграфії.

«Простір літер» – це серія культурних заходів, пов’язаних за мистецтвом каліграфії, шрифтовим та книжковим дизайном. Включає в себе виставки каліграфії та літерації, а також лекції, презентації, майстер-класи від провідних українських художників та дизайнерів. Цьогорічні гості фестивалю: Андрій Шевченко, Антон Іванов, Андрій Константинів, Тарас Макар, Наталія Ком’яхова, Іра Батуревич, Наталія Синепупова, Олександр Трегуб, Алла Калініченко та інші. Про фестиваль докладніше на сторінці: https://www.facebook.com/prostir.liter/

За погодженням з адміністрацією Луцького державного історико-культурного заповідника третій «Простір літер» розпочнеться у Стировій вежі, в якій свого часу зберігались замкові актові книги – непересічне джерело української історії та стильових впливів.

Який він, почерк Луцького ґроду? Віртуозно вигадливий, неймовірно витончений і водночас немов вкарбований у старий папір. Він – бароковий скоропис луцьких писарів – буде демонструватись тільки під час «Простору літер». Не пропустіть шансу зазнайомитись!

Олена Бірюліна,
автор виставки, провідний науковий співробітник

Волинського краєзнавчого музею,
завідувач Музею історії Луцького братства