Головна » 2020 » January » 14 » А незабаром Водохреще
А незабаром Водохреще

З Водохрещем будьте здорові!

Богоявлення Господнє, або Водохреще, Водохрещі, Водохрестя, Йордань – святкується 19 січня. Звичай святити воду прийшов в Україну разом із християнством і став одним з найповажніших традиційних свят нашого народу. Набрана з річки перед Богоявленням і освячена на Водохрестя вода – цілюща. Колись Водохресні морози були найміцнішими, після свята – «пересідались». Приповідка «тріщи – не тріщи – вже по Водохрещі» відома всім.

На світлинах з фондів Волинського краєзнавчого музею, запропонованих Вашій увазі, зафіксовано святкування Водохреща в Луцьку у 1930-і рр.: вихід хресного ходу з собору Св. Трійці після Богослужіння, прохід по центральній вулиці Луцька Ягелонській (нині Лесі Українки), Йордань на річці Стир.

Нехай йорданська вода буде і для Вас цілющою, – «як нині, і в рік, і від року в рік, і на цілий вік. Дай, Боже!»

Наталія Пушкар,
головна зберігачка фондів Волинського краєзнавчого музею

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 418 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2