Головна » 2019 » July » 31 » 1 серпня – День пам’яті Лесі Українки
1 серпня – День пам’яті Лесі Українки

Переддень ознаменовано новими надходженнями до Лесезнавчої філокартії: дві поштівки, яких досі не було в колекції Волинського краєзнавчого музею, подарував Віктор Літевчук.

На першій зображено пам’ятник Лесі Українці (1871–1971), відкритий в Українському саду культури (Ukrainian Cultural Garden) в Клівленді, штат Огайо, США 24 вересня 1961 року за сприяння Союзу Українок Америки. Скульптор – Михайло Черешньовський. Репродукція зі світлини В.Гаврилка віддрукована у видавництві «Chwyli Dnistra», Клівленд, 1971.

На другій – пам’ятник Лесі Українці в Києві, відкритий 1973 року; скульптор Г.Н. Кальченко, архітектор А.Ф. Ігнащенко. – Фото І.Кропивницького. Видання Міністерства зв’язку СРСР, 1978.

Леся Українка належить до тієї когорти світових діячів, пам’ять про яких не перейде, не зітреться, не згине. Іскринки свідчень тієї пам’яті у різних проявах покликані зберігати музеї, вдячні за дарунки меценатам.

Наталія Пушкар,
головний хранитель Волинського краєзнавчого музею

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 299 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1