Головна » 2019 » January » 24 » „100 років Української революції. Експонати розповідають…”
„100 років Української революції. Експонати розповідають…”

Годину історичної пам’яті під такою назвою, присвячену Дню Соборності України, провели у Ківерцівському краєзнавчому музеї для старшокласників міської школи №1.

В ході заходу була відкрита виставка військового одягу, зброї та спорядження військових формувань у 1917–1921 роках, а також українських підрозділів, зокрема, у складі австрійської та російської армій.

Значну частину матеріалів для експонування надали директор Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександр Заремба, директор приватного військового музею „Штурм” Володимир Правосудов (м. Львів), реконструктори історичних подій з Луцька Олександр Бахарєв, Василь Войтович та Сергій Ричко, Віталій Головенько (м.Вінниця), Євгеній Іванов (м.Київ), Андрій Горішевський, Тарас Юст та Андрій Янів (м.Львів).

Форма поручника 1-го козачого полку імені Богдана Хмельницького

Пiкельгельм (пiкельгаубе) – шпичастий шолом німецьких військових 19-20 ст.

В однострої січового стрільця постав перед гостями музею учасник воєнної реконструкції Вадим Степасюк з селища Млинів Рівненської області, форму сестри-жалібниці представляла Яна Нелипюк з Ківерців.

Рiвненчанин Богдан Степасюк в однострої січового стрільця

Реконструктори Богдан Стерасюк та Яна Нелипюк

Старшокласникам 1-ої міської школи цікаво...

Вів екскурс керівник військово-історичної групи „Азимут” Володимир Патрай (м. Ківерці).

Усі учасники формування виставки були удостоєні подяк Ківерцівського міського голови, які вручила секретар міської ради Оксана Баранович, та Ківерцівського краєзнавчого музею.

Виставку відвідали голова районної ради Олександр Гурський, його заступники Віталій Протасюк, Ольга Ярощук, заступник голови райдержадміністрації Яна Церкевич, керівники, працівники відділів РДА, військовий комісар району Олег Алєксєєв, учасники Революції Гідності, АТО/ООС.

Відвідувачі мали можливість ознайомитися з науковими доробками ківерчанина, доктора історичних наук Олександра Дем’янюка.

Наукові доробки Олександра Дем’янюка

Вже наступного дня у музеї побували учні 9–11-их класів міської школи №4.

Степан Войчик,
старший науковий співробітник
Ківерцівського краєзнавчого музею

Категорія: Ківерцівський районний краєзнавчий музей | Переглядів: 477 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.0/2