Головна » 2014 » Квітень » 4 » Волинські грані польської культури.
Волинські грані польської культури.

3 квітня в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки розпочала роботу Міжнародна наукова конференція «Польська культура в контексті волинського тексту». Організаторами її виступили, окрім Лесиного вишу, Міністерство освіти і науки України, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Житомирський державний університет імені Івана Франка, Волинський краєзнавчий музей та Люблінський католицький університет імені Іоанна Павла ІІ.

Відкриваючи конференцію, декан інституту філології та журналістики, кандидат філологічних наук, доцент Юрій Громик передав присутнім вітання від імені ректорату СНУ та професорсько-викладацького складу інституту.

З вітальними промовами виступили Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку пані Беата Бживчи, консул цього консульства Кшиштоф Савіцкі, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри слов’янської філології СНУ Луїза Оляндер, професор Люблінського католицького університету імені Іоанна Павла ІІ Юзеф Франчішек Ферт, заслужений працівник культури України, директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, головний хранитель фондів цього музею, український історик, краєзнавець, музеєзнавець, лесезнавець Наталія Пушкар.

Учасники конференції хвилиною мовчання вшанували пам’ять бійців Небесної сотні та відомого науковця, доктора філологічних наук, професора Людмили Бублейник.

Було заслухано доповіді Луїзи Оляндер («Польська культура ХХ – початку ХХІ століть як складова загальноєвропейського красного письменства і Волинський текст»), Юзефа Франчішека Ферта («Волинь Юзефа Чеховича»), доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри теорії та історії світової літератури Інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка Володимира Єршова («Своєрідність історико-ремінісцентного фону в «Мемуарах» Г.Олізара»), кандидата філологічних наук, наукового співробітника Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України Наталії Єржиківської («Волинські ландшафти в поезії Юзефа Чеховича»), доктора філологічних наук, професора Люблінського католицького університету імені Іоанна Павла ІІ Даріуша Пахоцкі («Юзеф Лободовський на сторожі Волині»), відомої вітчизняної перекладачки, члена Національної спілки письменників України Валерії Богуславської («Юліуш Словацький – Волинь і Польща – у поемі Євгена Маланюка “П’ята симфонія”»), а також чимало інших цікавих, глибоких і змістовних доповідей.

4 квітня конференція завершила роботу.

Максим КИРИЛЕНКО

Фото Володимира ЛУК’ЯНЧУКА

Джерело: Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 708 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0