Головна » 2014 » Квітень » 17 » Музейна історична година, присвячена 28-й річниці з часу аварії на Чорнобильській АЕС.
17:37
Музейна історична година, присвячена 28-й річниці з часу аварії на Чорнобильській АЕС.
Музейна історична година, присвячена 28-й річниці з часу аварії на Чорнобильській АЕС.

   17 квітня 2014 року у НВК ЗОШ I-III ступенів №24 м.Луцька відбулась історична година «І спалахнула зірка Полин…», присвячена 28-й річниці з часу аварії на Чорнобильській АЕС, яку провели працівники Волинського краєзнавчого музею.

   Це – чорна дата, що позначає одну з найбільших трагедій в історії українського народу і всього людства. Вона провела у людській свідомості болісну межу, яка розділила наше буття на до- і післячорнобильське. Ця техногенна катастрофа призвела до величезних людських втрат, які вже ніхто не зможе порахувати, до величезних економічних витрат, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії. Катастрофа на ЧАЕС за своїми довготривалими наслідками стала на той час найжахливішим техногенним катаклізмом у світі, до якого суспільство виявилося не готовим.

   Внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС в Україні було радіаційно забруднено більше, ніж 2300 населених пункти, розташованих на території 12 областей. Чорнобильська катастрофа порушила нормальну життєдіяльність і виробництво у багатьох регіонах України, Білорусі, Росії. Істотні збитки було завдано сільському господарству і промисловим об’єктам, постраждали лісові масиви і водне господарство.

   Чорнобильське лихо не оминуло Волині. Чотири тисячі квадратних кілометрів території її південно-східної частини рішенням уряду віднесена до радіоактивно забрудненої. Це здебільшого населені пункти Камінь-Каширського, Любешівського та Маневицького районів.

   В актовій залі школи розгорнуто фотодокументальну виставку «Чорнобильський слід на Волині. Наслідки аварії на ЧАЕС» з матеріалами якої ознайомила старший науковий співробітник відділу природи Волинського краєзнавчого музею Оксана Гаврилюк.

   На захід були запрошені: заступник голови обласного добровільного товариства «Спілка Чорнобиль» Ростислав Кухтей, голова чорнобильської організації Луцького району Федір Рузак, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Анатолій Лучко, Микола Штирхун, Василь Магрель.

   Під час заходу учні 6-А класу НВК ЗОШ I-III ступенів №24 Анастасія Савенюк, Аліна Чернюк, Марина Гайдучик прочитали вірші на чорнобильську тематику.

Фото Л.Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 772 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]