Головна » 2014 » Квітень » 2 » Медалі Михайла Беленя поповнили колекції Волинського краєзнавчого музею.
17:45
Медалі Михайла Беленя поповнили колекції Волинського краєзнавчого музею.
Медалі Михайла Беленя поповнили колекції Волинського краєзнавчого музею.

   2 квітня до фондів Волинського краєзнавчого музею передано медалі, відомого закарпатського художника, академічного скульптура-монументаліста Беленя Михайла Олексійовича. Автор подарував музею 5 медалей з тонованої теракоти, присвячених історії Стародавньої Греції та Італії, діячам культури України.

   Михайло Белень народився 1951 року в селі Лісковець на Закарпатті. Закінчив Ужгородське училище декоративно-прикладного мистецтва, Київський державний художній інститут.

   За короткий час Михайло Белень завоював славу найпродуктивнішого скульптора Закарпаття. Створив серію пам’ятників та оригінальних меморіальних дошок діячам історії та культури Закарпаття. Автор понад п’яти сотень медалей. Медаль – хоч і міні-пластичні твори, але містять образи героїв і сюжети світової культури, пам’ятні місця, епізоди з історії України та Закарпатського краю. Вперше на Закарпатті він проілюстрував життєвий шлях Т.Г.Шевченка.

   Сьогодні Михайло Белень – член Національних спілок України: художників, журналістів, дизайнерів. Лауреат республіканської та обласної премій. Доктор мистецтвознавства, професор, заслужений художник України, академік Української Міжнародної академії оригінальних ідей.

   Його твори зберігаються у музейних закладах України, Росії, Ватикану та найбільших нумізматичних колекціях світу. А тепер вони є і в колекції нашого музею.

Наталія Карабін,

науковий співробітник відділу фондів ВКМ

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 649 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]