Головна » 2011 » Грудень » 22 » У Волинському краєзнавчому музеї відрито виставку „Різдвяні обереги”.
У Волинському краєзнавчому музеї відрито виставку „Різдвяні обереги”.
      22 грудня 2011 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулась презентація виставки „Різдвяні обереги”.
     Учні 6-го класу ЗОШ №24 міста Луцька і студенти кафедри документознавства і музейної справи Волинського національного університету імені Лесі Українки ознайомилися з різдвяними атрибутами-оберегами, виконаними дітьми і дорослими з різних куточків Волинської області. Завідувач Музею етнографії Волині та Полісся ВНУ ім. Лесі Українки Світлана Чибирак розповіла присутнім про традиційні обрядодійства та передбачення достатку родини за допомогою куті, яких дотримуються волиняни та поліщуки. Працівники відділу етнографії Волинського краєзнавчого музею представили відвідувачам атрибути різдвяно-новорічних свят учасників  Восьмого обласного конкурсу „Різдвяні обереги”.
     На виставці демонструється вертепна шопка змайстрована Олександром П’ясецьким і Дарією Степановою, учнями Люблинецької школи мистецтв. Аплікації на тему „Різдво Ісуса Христа” і „Колядники-щедрувальники” підготувала Валентина Денисюк, методист Шацького районного будинку культури.
     Вихованці Палацу учнівської молоді м. Луцька створили соломяні павуки – обереги, якими традиційно прикрашали свої оселі волиняни і поліщуки; різдвяну зірку – необхідний атрибут гуртів колядників; вертепну шопку.
     Учні Нововолинської школи мистецтв виготовили маски ряджених, основних персонажів новорічних дійств: „Цигана”, „Циганку”, „Маланку”, „Чорта”, „Козака”, „Царя”, „Козу”.

Крім традиційних атрибутів відвідувачів виставки зацікавлять оригінальні авторські роботи. Загальний образ різдвяних свят зображено у композиції „Коляда прийшла” учнів 4-го класу Нововолинської школи мистецтв. Вихованці Берестечківського будинку школяра створили композицію „Різдво” з дідухом, зіркою та основними персонажами.
     Для огляду відвідувачів представлено понад 70 колективних та авторських робіт.
     Виставка „Різдвяні обереги” популяризує народні традиції, звичаї та обряди пов’язані зі святкуванням Різдва Христового, Нового року, Водохреща. А також заохочує до творчості дітей та дорослих.

Фото Л.Максимова.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1521 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0